Дербито на 4-тия кръг от шампионския плейоф в първенството на Гърция между АЕК и ПАОК завърши

...

ПАОК и Десподов се добраха до хикс в дербито с АЕК след изоставане от два гола

Дербито на 4-тия кръг от шампионския плейоф в шампионата на Гърция между АЕК и ПАОК завърши без победител при резултат 2:2. Срещата предложи много драма и безредици, а гостите от Солун демонстрираха темперамент и се добраха до скъпа точка откакто изоставаха с два гола. Българският национал Кирил Десподов също взе присъединяване в мача, появявайки се от аварийна пейка в 59-ата минута на мястото на Томас Мург.

В началото АЕК пръв взе преднина в мача. Мият Гачинович откри резултата след отлична контраофанзива в 30-ата минута, а Нордин Амрабат удвои от фаул в 49-ата минута.

ПАОК обаче не се съобщи и съумя да се върне в мача в 62-рата минута след попадение на Абдул-Рахман Баба след удар от границата на наказателното поле, предава Спортал.

В 89-ата минута Магомед Оздоев донесе точката на гостите, вкарвайки от близко при едно меле в наказателното поле.

След това реми ПАОК остава отпред в класирането с 67 точки. АЕК пък е на второто място с 66 точки, а трети е Панатинайкос с 65.
Източник: petel.bg